ROMA SPRING

ROMA SPRING – 28. maja (niedziela) w godz. 12-18, w Domu Ukraińskim w Przemyślu

Wydarzenie ma charakter integracyjny, odczarowujący stereotypy, zapoznający społeczność z kulturą romską I Realizujemy je ze środków UNHCR we współpracy ze Związkiem Ukraińców w Polsce.

W programie:

Rozmowa i warsztat edukacyjny na temat kultury tradycji i doświadczeń Romów w Polsce.

Poczęstunek i networking międzykulturowy.

Pokaz filmu “Chodź raz zobacz, jak się kręcą tylne koła wozu”

Współrealizatorzy dokumentu: Narodowe Centrum Kultury, Stowarzyszenie Romów w Polsce, Piotr Wójcik, Dialog-Pheniben.

Bohater filmu – Edward Dębicki – wspomina odległe lata wojny, widziane oczyma dziecka, jego dzieciństwa życia taborowego. Wspomina ciotkę poetkę Bronisławę Wajs Papuszę. Wzruszająca opowieść o tym, co w życiu Edwarda Dębickiego najważniejsze, co kocha najbardziej, czym jest dla niego muzyka. Dokument wzbogacają stare zdjęcia, fragmenty z życia taborowego jego wyjątkowej, artystycznej rodziny, muzyka. W 2023 r. przypada 67 lat jego pracy twórczej i artystycznej. Założony Cygański Teatr Muzyczny TERNO, któremu przewodzi, również obchodzi 67 lat wędrówki artystycznej po scenach całego świata”.

Warsztaty tańca flamenco oraz koncert zespołu Romanca

W muzyczną podróż zabierze nas międzynarodowy zespół pieśni muzyki i tańca Romów, prezentujący nowatorskie brzmienie tradycyjnej muzyki romskiej z różnych stron świata! Wszyscy, którzy wybiorą się w „Muzyczną podróż – Gipsy Kings”, zyskają niepowtarzalną szansę obcowania z fenomenalną muzyką hiszpańskich Gitanos. Będziemy uczyć się śpiewać, grać na instrumentach charakterystycznych dla muzyki flamenco (m.in. kastaniety, cajon, bongosy), uczyć się technik wybijania rytmu (palmas, zapateado) oraz wymieniać inspiracjami i doświadczeniami.

Scroll to Top
Przewiń do góry