Praca: edukator/ka polskiego jako języka obcego (glottodydaktyka)

Wśród dzieci z Ukrainy, które znalazły w Polsce schronienie przed wojną, są dziewczynki i chłopcy pochodzenia romskiego. Większość z nich mieszka w ośrodkach dla uchodźców, gdzie praktycznie nie mają możliwości nauki języka polskiego. We wrześniu pójdą do szkoły, gdzie lekcje będą prowadzone po polsku. Fundacja W Stronę Dialogu chce je do tego przygotować, by pewne siebie mogły zdobywać wiedzę.

Kogo szukamy?

Do współpracy zapraszamy:

  • nauczycielki i nauczycieli języka polskiego jako języka obcego (glottodydaktyka),
  • studentki i studentów z zaliczeniem zajęć z glottodydaktyki (ostatnie roczniki),
  • osoby po kursach pozwalających uczyć języka polskiego jako obcego.

Miejsce pracy

  • Okuninka k. Włodawy, woj. lubelskie, ośrodek Eko Różanka
  • Soczewka k. Płocka, woj. mazowieckie, ośrodek Mazowsze

Praca może obejmować jedno lub oba miejsca w zależności od możliwości osoby aplikującej na stanowisko edukatora/ki.

Zakres obowiązków

  • Nauka języka polskiego jako obcego, w tym polskiego alfabetu oraz podstaw pisania i czytania.
  • Zajęcia grupowe: w Soczewce przebywa 20 dzieci, w Okunince – 60.  W ośrodkach przebywają dzieci w wieku 2 – 18 lat i zostaną podzielone na grupy wiekowe.

Czas pracy

  • Praca obejmuje okres od czerwca do listopada (od września w formie korepetycji po lekcjach)
  • 80h w miesiącu (dni i godziny do ustalenia indywidualnie).

Co oferujemy?

  • Wynagrodzenie w wysokości 106 zł brutto brutto za godzinę zajęć.
  • Zajęcia przygotowujące do pracy w społeczności romskiej (stacjonarnie w Warszawie lub online) i bieżące wsparcie naszych ekspertek.
  • Materiały i niezbędny sprzęt sprzęt do prowadzenia zajęć
  • Dojazd we własnym zakresie (zwracamy koszty dojazdu do ustalonej indywidualnie kwoty).

Czego wymagamy?

  • Doświadczenie pracy z dziećmi.
  • Znajomość języka polskiego (mile widziana znajomość języka ukraińskiego w stopniu komunikatywnym).

Jak się zgłosić?

  • Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres blanka@fundacjawstronedialogu.pl w tytule maila wpisując „Zgłoszenie – praca: edukator/ka”

Kontakt

Jeżeli masz pytania, to napisz do nas: blanka@fundacjawstronedialogu.pl

Scroll to Top
Przewiń do góry