24.01.2023 odbyła się konferencja „Misja Asystent – przyszłość edukacji Romów w Polsce”

„Misja Asystent – przyszłość edukacji Romów w Polsce”

Konferencja o edukacji romskiej „Misja Asystent – przyszłość edukacji Romów w Polsce”

Projekt skierowany był do aktywnych zawodowo asystentów i asystentek edukacji romskiej (AER), nauczycieli i nauczycielek oraz edukatorów i edukatorek, zainteresowanych problematyką edukacji międzykulturowej i grup mniejszościowych.

Termin: 24 stycznia 2023, godz.: 9:30-16.00

Miejsce: Meta Przestrzeń, Koszykowa 61, Warszawa

9:30 – 10:00 rejestracja

10:00 – 10:35 Misja Asystent – przyszłość edukacji Romów w Polsce” – podsumowanie projektu  →  dr Joanna Talewicz

10:35 – 11:05 Wykład otwarcia – dr Iga Kazimierczyk

11:05 – 11:15 pytania

11:15 – 11:30 przerwa

11:30 – 12:45 Panel 1 – Pandemia COVID19 a edukacja dzieci romskich w polskich szkołach. Moderatorka: Agnieszka Caban, panelistki i paneliści: Anna Magdalewicz, Ewa Pawłowska, Tadeusz “Bosman” Krzyżanowski, Inga Mirga

12:45 – 14:00 Panel 2 – Dobre praktyki w pracy Asystentek i Asystentów Edukacji Romskiej. Moderatorka: dr Urszula Markowska-Manista, panelistki i paneliści: Anna Górska, Paulina Piórkowska, Roksana Stojowska, Robert Bladycz

14:00 – 14:30 przerwa

14:30 – 15:45 Panel 3 – Dzieci romskie z Ukrainy a polska szkoła – doświadczenia z ostatnich miesięcy. Moderatorka: dr Małgorzata Kołaczek, panelistki i paneliści: Olena Vaidalovych, Rajmund Siwak, Roksana Mroczek

15:45 – 16:00 podsumowanie konferencji i zakończenie

Udział w konferencji był bezpłatny.

Formularz rejestracji:

Udział w konferencji

Konferencja organizowana w ramach projektu “Misja Asystent – przyszłość edukacji Romów w Polsce”, realizowanego dzięki wsparciu z programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Konferencja organizowana jest ramach Koalicji na rzecz wzmacniania roli asystentek i asystentów międzykulturowych oraz romskich koordynowanej przez Fundację na rzecz Różnorodności Społecznej”. Przedsięwzięcie wspierane jest przez Fundację „Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość” (Fundację EVZ).