Ferie w świetlicy Centrum Społeczności Romskiej 

Przed nami drugi tydzień ferii zimowych, a my mamy dla was propozycję, która urozmaici wam czas w te wolne dni. Zapraszamy do zimowej świetlicy dla dzieci w Centrum Społeczności Romskiej. Działamy codziennie między 22 a 26 stycznia (poniedziałek – piątek) w godzinach 12:00 – 16:00. 

Program zajęć w świetlicy został przygotowany tak, żeby każdy dzień był dla dzieci nową przygodą. W planie m.in. karnawałowy pokaz mody, sesja foto instax, zabawy detektywistyczne, potańcówka, nauka romskich słówek i zajęcia z arte-terapii. Dla maluszków (3 – 5 lat) każdego dnia: kolorowanki, wyklejanki, puzzle, zabawa klockami. Na głodnego nie ma zabawy! Dlatego zawsze o 14:00 na dzieci czekać będzie ciepły lunch, a przez cały pobyt w świetlicy również zdrowe przekąski. Na rodziców czekać będzie kawa i herbata. 

Do wspólnej zabawy zapraszamy dzieci w wieku 3 – 12 lat (rodzicie również mile widziani).  

Zapisy: Udział w zajęciach nic nie kosztuje. Jedyne, co trzeba zrobić, to zgłosić się wysyłając mail na adres: biuro@fundacjawstronedialogu.pl o tytule “Świetlica” lub dzwoniąc na numer 504 256 733 (można wysłać sms). 

22 – 26 stycznia (poniedziałek – piątek)
12:00 – 16:00
Centrum Społeczności Romskiej
ul. Skrzetuskiego 36a w Warszawie

Program:

Poniedziałek (22.01): Karnawałowe szaleństwo 

Robienie masek karnawałowych, pokaz mody w przebraniach i sesja foto instax – każde dziecko dostanie swoje zdjęcie na pamiątkę. Potańczymy przy romskiej playliście! 

Wtorek (23.01): Zabawy detektywistyczne 

Szukanie skarbów (niespodzianki dla każdego!) szyfrowanie wiadomości. Gry planszowe, łamigłówki. Robienie sałatki owocowej na wspólny deser. 

Środa (24.01): Arte-terapeutia* – marzenia 

Na wielkich arkuszach każdy zrobi drzewo marzeń pełne skarbów, każdy też zabierze jedno marzenie do domu na ozdobionym przez siebie drewnianym medalionie. Później zagramy w matematyczne bingo i inne gry edukacyjne.

Czwartek (25.01): Romano ABC, – słówka romskie  

Wspólne projektowanie książki dla dzieci. Robienie mapy swojego własnego kraju i wspólna mapa wymarzonej romskiej krainy – zajęcia inspirowane książką “Mapy” Joanny i Daniela Mizielińskich. Coś ekstra: smakołyki przygotowane przez osoby ze społeczności romskiej! 

Piątek (26.01): Arte-terapia – skrzydła mocy 

Poznaj swoje moce i dostań skrzydeł. Każde dziecko wystempluje swoje mocne strony na skrzydłach, w których będzie można zrobić sobie zdjęcie aparatem Instax i zabrać je na pamiątkę. Zabawy matematyczne i edukacyjne. 

Osoby prowadzące zajęcia:

  • Anna Bułat – animatorka, trenerka, artystka, mama dwójki dzieci – w Fundacji koordynatorka projektów 
  • Rajmund Siwak – asystent romski, autor bajek, artysta, animator – w Fundacji członek zespołu wsparcia Beneficjentów 
  • Joanna Michnicka – pedagożka edukacji artystycznej, arteterapeutka, animatorka kultury i działań twórczych, trenerka kompetencji społecznych oraz grup wsparcia. 

Zajęcia organizowane przez Fundację W Stronę Dialogu odbywają się przy wsparciu organizacji Save the Children i Polskiego Czerwonego Krzyża.

*Warsztaty arteterapeutyczne to forma wsparcia rozwojowego i społecznego, opierająca się na twórczych działaniach. Podczas spotkania odkrywamy swoje możliwości, rozpoznajemy emocje, wspieramy poczucie własnej wartości. Rozwijamy umiejętności społeczne i ćwiczymy uważność na siebie i innych. 

Scroll to Top
Przewiń do góry