Etyczne dziennikarstwo – warsztat z Anną Alboth już 20 grudnia

Język kształtuje rzeczywistość. Dlatego tak ważne jest, żeby wiedzieć jak mówić o tych, których świat spycha na margines. Zaplanowany na 20 grudnia warsztat z Anną Alboth – dziennikarką i aktywistką nominowaną do Pokojowej Nagrody Nobla – to okazja, żeby poznać tajniki etycznego warsztatu dziennikarskiego, dowiedzieć się jak słowem przeciwdziałać wykluczeniu, skonfrontować się ze stereotypami nt. społeczności romskiej i odkryć jej bogatą kulturę. Warsztat jest organizowany przez Fundację W Stronę Dialogu przy wsparciu UNICEF. 

Dla kogo są ten warsztat? 

Warsztat adresowany jest do dziennikarek i dziennikarzy oraz osób realizujących materiały medialne i komunikacyjne dot. grup marginalizowanych społecznie, w tym m.in. do osób ze ludzi mediów, edukatorek i edukatorów oraz aktywistek i aktywistów.  Spotkanie odbędzie się w języku angielskim. 

Kiedy i gdzie odbędzie się warsztat?

Warsztat odbędzie się online 20 grudnia (środa) w godz. 16:30 – 21:30.

Jak się zapisać?

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Warunkiem koniecznym do wzięcia udział w wybranym przez siebie warsztacie jest wypełnienie formularza rejestracyjnego poniżej. 

Program warsztatu

Podczas warsztatu poznasz tajniki etycznego warsztatu dziennikarskiego, dowiesz się jak słowem przeciwdziałać wykluczeniu, skonfrontujesz się ze stereotypami nt. społeczności romskiej i odkryjesz jej bogatą kulturę. Warsztat obejmuje rozmowy, wymianę doświadczeń, spotkanie z osobami ze społeczności romskiej, prezentację materiałów foto i wideo oraz pracę własną. Podczas zajęć pojawią się też specjalistki i specjaliści zajmujący się dyskryminacją, przekazem wizualnym oraz ludzie mediów.  


Biogram prowadzącej

Anna Alboth – dziennikarka, aktywistka i media officer Minority Rights Group International. Autorka setek tekstów z zakresu praw człowieka (głównie w tematyce mniejszości i migracji), laureatka nominacji i nagród za etykę w swoich materiałach. Jako trenerka programów dla mediów Anna  przeszkoliła już ponad 300 dziennikarek dziennikarzy w Europie i Afryce, których zabiera też w teren, konsultuje, wspiera. W 2016 roku zainicjowała Civil March For Aleppo – prawie 9-miesięczną demonstrację z Berlina do granic Syrii, w której wzięło udział blisko 4000 osób , za który została nominowana była do Pokojowej Nagrody Nobla. Współtworzyła European Youth Press i Grupę Granica. 

Contact

W razie pytań prosimy o kontakt z koordynatorką warsztatu: annabs@fundacjawstronedialogu.pl, kom. 504 256 733

Warsztat jest organizowany przez Fundację W Stronę Dialogu we współpracy z UNICEF.

    Scroll to Top
    Przewiń do góry