Wsparcie mentoringowe, warsztaty arteterapeutyczne i wsparcie zawodowe – to tylko kilka przykładów z serii działań, które Fundacja W Stronę Dialogu zrealizowała we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem (PCK). Jak wyglądały wspólne 4 miesiące tych organizacji? Czas sprawdzić!
Fundacja W Stronę Dialogu od dnia założenia konsekwentnie zmierza do osiągnięcia celu, którym jest Polska, w której społeczność romska jest traktowana na równi z innymi. Szybkość realizacji tej wizji zależy m.in. od zaangażowania organizacji partnerskich. Dlatego tak ważne jest wsparcie, którego Fundacji udzielił Polski Czerwony Krzyż (PCK).
Przez cztery ostanie miesiące (październik 2023 – styczeń 2024) Fundacja zrealizowała następującego działania sfinansowane przez PCK:
- Wsparcie mentoringowe i psychologiczne: Osoby ze społeczności romskiej miały możliwość skorzystania ze wsparcia mentoringowego mającego na celu zaplanowanie indywidulanych ścieżek rozwojowych. Każdy, kto potrzebował konsultacji w zakresie zdrowia psychicznego mógł skorzystać z pomocy psychologicznej zapewnianej przez Fundację.
- Warsztaty arterapeutyczne: W ramach współpracy z PCK zespół Fundacji przeprowadził serię warsztatów arteterapeutycznych adresowanych do dzieci ze społeczności romskiej. Warsztaty były organizowane w Centrum Społeczności Romskiej w Warszawie i miały na celu m.in. wzmocnienie poczucia sprawczości i poprawę dobrostanu psychicznego najmłodszych Romek i Romów.
- Wsparcie zawodowe: W celu zwiększenia szans osób uchodźczych ze społeczności romskiej na rynku pracy Fundacja zrealizowała program doradztwa zawodowego. Wsparcie obejmowało m.in. warsztaty z pisanie CV.
- Warsztaty o kulturze romskiej: Fundacja podjęła również szereg działań promujących i przybliżających kulturę romską wśród większościowej części społeczeństwa. Na liście wydarzeń znalazło się m.in. wielokulturowe kolędowanie „Gwiazdy przychodzą w nocy”.
Działania realizowane przy wsparciu Polskiego Czerwonego Krzyża będą realizowane również w lutym 2024.