Etyczne dziennikarstwo – seria warsztatów z Anną Alboth

Język kształtuje rzeczywistość. Dlatego tak ważne jest, żeby wiedzieć jak mówić o tych, których świat spycha na margines. Podczas bezpłatnych warsztatów  z Anną Alboth – dziennikarką i aktywistką nominowaną do Pokojowej Nagrody Nobla – poznasz tajniki etycznego warsztatu dziennikarskiego, dowiesz się jak słowem przeciwdziałać wykluczeniu, skonfrontujesz się ze stereotypami nt. społeczności romskiej i odkryjesz jej bogatą kulturę. Warsztat jest organizowany przez Fundację W Stronę Dialogu przy wsparciu UNICEF.

Dla kogo są te warsztaty?

Warsztaty są adresowane do osób realizujących materiały medialne i komunikacyjne dot. grup marginalizowanych społecznie, w tym m.in. do osób ze ludzi mediów, edukatorek i edukatorów oraz aktywistek i aktywistów. 

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Warunkiem koniecznym do wzięcia udział w wybranym przez siebie warsztacie jest wypełnienie formularza rejestracyjnego poniżej.

Program warsztatu

Podczas warsztatu poznasz tajniki etycznego warsztatu dziennikarskiego, dowiesz się jak słowem przeciwdziałać wykluczeniu, skonfrontujesz się ze stereotypami nt. społeczności romskiej i odkryjesz jej bogatą kulturę. Warsztat obejmuje rozmowy, wymianę doświadczeń, spotkanie z osobami ze społeczności romskiej, prezentację materiałów foto i wideo oraz pracę własną. Podczas zajęć pojawią się też specjalistki i specjaliści zajmujący się dyskryminacją, przekazem wizualnym oraz ludzie mediów. 

Biogram osoby prowadzącej 

Anna Alboth – dziennikarka, aktywistka i media officer Minority Rights Group International. Autorka setek tekstów z zakresu praw człowieka (głównie w tematyce mniejszości i migracji), laureatka nominacji i nagród za etykę w swoich materiałach. Jako trenerka programów dla mediów Anna  przeszkoliła już ponad 300 dziennikarek dziennikarzy w Europie i Afryce, których zabiera też w teren, konsultuje, wspiera. W 2016 roku zainicjowała Civil March For Aleppo – prawie 9-miesięczną demonstrację z Berlina do granic Syrii, w której wzięło udział blisko 4000 osób , za który została nominowana była do Pokojowej Nagrody Nobla. Współtworzyła European Youth Press i Grupę Granica.

Kiedy i gdzie odbędą się warsztaty?

Warsztaty odbędą się w 3 terminach do wyboru:

 • 14 października (sobota), godz. 10:00 – 15:00, Centrum Społeczności Romskiej (ul. Skrzetuskiego 36a, Warszawa)

  • 16 października (poniedziałek), godz. 16:30 – 21:00, online

   • 20 października (piątek), godz. 10:00 – 16:00, online. Uwaga! Ten warsztat się odbędzie w języku angielskim!

    • 20 grudnia (środa), godz. 16:30-21:30, online Centrum Społeczności Romskiej (ul. Skrzetuskiego 36a, Warszawa). Uwaga! Ten warsztat się odbędzie w języku angielskim!

     W czasie warsztatów przewidywane są przerwy. 

     Kontakt

     W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Fundacją w Stronę Dialogu: annabs@fundacjawstronedialogu.pl, tel. 504 256 733


     Scroll to Top
     Przewiń do góry