Webinar: How to talk about history of Roma and Sinti in the classroom?

Wyjątkowa okazja dla kadry nauczycielskiej oraz edukatorek i edukatorów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę w zakresie prowadzenia zajęć dot. historii społeczności romskiej i Sinti. 24 września o godz. 16:00 odbędzie się webinar “How to talk about history of Roma and Sinti in the classroom?”. Webinar w języku angielskim. Udział bezpłatny – wymagana rejestracja.

Webinar “How to talk about history of Roma and Sinti in the classroom?” organizowany przez European Network Remembrance and Solidarity we współpracy z Fundacją W Stronę Dialogu, to wyjątkowa okazja dla osób zajmujących się edukacją do zdobycia wiedzy nt. często pomijanej historii społeczności Romów i Sinti w XX wieku. Webinar ma na celu podniesienie świadomości nt. dyskryminacji, która jest doświadczeniem tych grup oraz przekazanie narzędzi dydaktycznych, które pozwolą we właściwy sposób poruszać tematy dot. historii Romów/ek i Sinti. W ramach webinaru wykład wygłosi wiceprezeska Fundacji W Stronę Dialogu dr Małgorzata Kołaczek. Wykładowi towarzyszyć będzie prezentacja Urszuli Bijoś, która opowie o najnowszym narzędziu edukacyjnym European Network Remembrance and Solidarity – mapie myśli „Historie marginalizowane”, zaprojektowanej w celu poprawy nauczania historii Romów i Sinti.

• Termin: 24 września (wtorek), godz. 16:00 – 17:30, online
  • Webinar w języku angielskim
  • Udział bezpłatny – wymagana rejestracja
  • Formularz rejestracyjny dostępny TUTAJ

Udział w webinarze da Ci możliwość:

• zapoznania się z przykładami dyskryminacji społeczności romskiej i Sinti w różnych krajach europejskich.
  • zapoznania się z biografiami wybranych osób pochodzenia romskiego, które padły ofiarą dyskryminacji.
  • zrozumienia okoliczności, które doprowadziły do ludobójstwa społeczności romskiej dokonanego przez nazistowskie Niemcy i ich kolaborantów podczas II wojny światowej.
  • refleksji nad obecną sytuacją społeczności romskiej i Sinti, uwrażliwienie na przejawy dyskryminacji.

Szczegółowe informacje nt. webinaru są dostępne TUTAJ