Świąteczna zbiórka na prezenty dla dzieci ze społeczności romskiej  

Wyobraź sobie, że w tym roku spędzasz święta poza domem. Nie dlatego, że chcesz, ale dlatego, że musisz. Jesteś w obcym miejscu. Twoje dzieci skończyły pisać listy do Mikołaja, a tobie łzy cisną się do oczu. Nie masz jak spełnić ich marzeń. Przez wojnę! Ona zabrała wam wszystko… Pomóż spełnić świąteczne marzenia dzieci ze społeczności romskiej z Ukrainy – wesprzyj świąteczną zbiórkę Fundacji W Stronę Dialogu na prezenty dla maluchów z ośrodków w Święcicach i Soczewce.  

Komu pomożemy? 

Od 24 lutego 2022 roku, czyli od dnia rozpoczęcia przez Rosję inwazji na Ukrainę, do Polski ewakuowano około stu tysięcy Romek i Romów. Dużą część z nich stanowiły rodziny z dziećmi. Z naszych danych wynika, że w większości są to osoby, które już wcześniej żyły w biedzie i wykluczeniu – to są najsłabsi z najsłabszych.  

Dzieci żyjące w ośrodkach, w których działa Fundacja W Stronę Dialogu, szczególnie doświadczają skutków wojny. Tęsknią nie tylko za domem i bliskimi, którzy zostali w Ukrainie, ale też za szkołą, ulubionym placem zabaw, swoją codziennością. 

Więcej o sytuacji romskich rodzin, które wojna zmusiła do opuszczenia Ukrainy, dowiesz się z naszych raportów: https://fundacjawstronedialogu.pl/raporty/ 

Na co przeznaczymy zebrane środki? 

Chcemy, żeby dzieci, którymi się opiekujemy, na czas świąt zapomniały o troskach i smutku. Dlatego zebrane środki przeznaczymy na 150 prezentów świątecznych dla dzieci ze społeczności romskiej mieszkających w ośrodkach w Święcicach i Soczewce. To dzieci, które bardzo potrzebują ciepła i radości. 

Zależy nam na tym, żeby nasze prezenty były trafione i przyniosły dzieciom prawdziwą radość. Dlatego to, co znajdzie się w paczkach od Mikołaja, zostanie wcześniej skonsultowane z dziećmi, ich rodzicami, dziadkami i naszym zespołem, który na co dzień pracuje w ośrodkach. W zeszłym roku były to m.in. powerbanki, które sprawiły dzieciom ogrom radości, bo dały im poczucie niezależności.   

Część zebranych środków przeznaczymy również na działalność naszego Centrum Społeczności Romskiej w Warszawie, gdzie dzieci mogą skorzystać z bogatej oferty zajęć, uzyskać wsparcie i wspólnie spędzić czas.  

Nawet 5 lub 10 złotych to cegiełka, która pozwoli nam zrealizować nasz cel. 

Nasza zbiórka trwa do 10 stycznia 2024 roku. 

Pamiętaj, że możesz dokonać przelewu bezpośrednio na nasze konto, a kwotę darowizny odliczyć od podatku. Koniecznie zatytułuj przelew “Darowizna na cele statutowe”.  

Fundacja W Stronę Dialogu 

27 1240 4155 1111 0010 5338 9744 

ul. Grzegórzecka 102/31 

31-559 Kraków 

Scroll to Top
Przewiń do góry