Romano Dikhło – warsztaty z robienia romskich chust

Chusty Romek są nie tylko piękne, ale mają też swoją historię i znaczenie stanowiąc ważny element kultury romskiej. 17 lipca w Centrum Społeczności Romskiej wspólnie uszyjemy wielką romską chustę, czyli w języku romani ‘romano dikhło’. Warsztaty poprowadzi Izabela Jaśkowiak – prezeska zaprzyjaźnionego z Fundacją W Stronę Dialogu stowarzyszenia Harangos. Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy.

Podczas warsztatów „Romano Dikhło”  zszywając ze sobą skrawki różnych materiałów, połączymy tradycję ze współczestnością, czego symbolem będzie wspólnie uszyta romska chusta. Szyjąc będziemy rozmawiać o historii i znaczeniu noszenia chust przez kobiety ze społeczności romskiej. To będzie nie tylko twórcze doświadczenie, ale też pretekst do rozmowy o tym, co było i co jest. Razem stworzymy coś pięknego i praktycznego w ciepłej atmosferze Centrum Społeczności Romskiej mieszczącego się w domu otoczonym zielonym ogrodem.

Zaplanowane na 17 lipca spotkanie to również doskonała okazja do rozwinięcia umiejętności manualnych i kreatywności. To też świetny sposób, by poszerzyć swoją wiedzę o tym, co romskie oraz niepowtarzalna szansa do nawiązania międzykulturowych relacji.

Warsztaty poprowadzi Izabela Jaśkowiak – prezeska Romskiego Stowarzyszenia Oświatowego Harangos, członkini zespołu ekspertek i ekspertów działających na rzecz społeczności romskiej z Ukrainy, tłumacza języka romani i asystentka socjalna.

Romano Dikhło – warsztaty z robienia romskich chust
17 lipca (środa), godz. 16:00 – 19:00
Centrum Społeczności Romskiej
ul. Skrzetuskiego 36a, Warszawa
Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy

Centrum Społeczności Romskiej prowadzone jest przez Fundację W Stronę Dialogu.