Poznajmy się na żywo: Wieczór poetycki z Różą Łakatosz

Poezja uczy człowieka wyrażania swoich uczuć i myśli. Pomaga mu w zrozumieniu siebie i otaczającego go świata. Odkrywa to, co nieznane, tłumaczy to, co niezrozumiałe. 27 września o 17:00 w Centrum Społeczności Romskiej spotkamy się z Różą Łakatosz, która odkryje przed nami świat swojej poezji. Wstęp wolny.

Róża Łakatosz to prawdziwa kobieta renesansu – poetka, malarka, tancerka i performerka, która łączy różnorodne formy wyrazu artystycznego, aby promować dialog międzykulturowy. Absolwentka Liceum Plastycznego we Wrocławiu, swoje talenty taneczne rozwijała w zespołach „Roma” i „Tamburyno”, a obecnie współpracuje z Polskim Teatrem Tańca w Poznaniu. Jej wieloletnia działalność artystyczna obejmuje zarówno literaturę, jak i sztuki performatywne, w których stale poszukuje nowych sposobów wyrażania tożsamości kulturowej.

Spotkanie z Różą Łakatosz, podczas którego artystka opowie o swojej twórczości i przeczyta wiersze swojego autorstwa, odbędzie się w ramach cyklu spotkań „Poznajmy się na żywo” stanowiącego kontynuację kampanii społecznej „Poznajmy się”.

27 września, godz. 17:00-18:30
Centrum Społeczności Romskiej
ul. Skrzetuskiego 36a w Warszawie

Wydarzenie powstało we współpracy z Fundacją im. Heinricha Bölla w Warszawie

O kampanii „Poznajmy się”

Punktem wyjścia dla kampanii “Poznajmy się” były wyniki najnowszych badań wskazujące, że aż 72% Polek i Polaków nie zna ani jednej osoby ze społeczności romskiej. Chcąc stawić czoła stereotypom wzmacnianym przez brak kontaktu Fundacja W Stronę Dialogu oddała głos Romom i Romkom. Poprzez serie wideo pokazaliśmy jaka społeczność romska jest naprawdę różnorodna, dumna ze swojej kultury i tradycji, gotowa na dialog. Stawia czoła stereotypom

W ramach kampanii uruchomiona została strona internetowa www.poznajmysie.eu, na której znalazły się materiały wideo, Q&A dot. Społeczności romskiej i plakaty do pobrania. Działaniom w sieci towarzyszyła kampania outdoorowa – w największych miastach Polski stanęły billboardy, a główny spot kampanii był wyświetlany na przystankach i w autobusach komunikacji miejskiej. Wydana też została broszura z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania, które dot. Społeczności romskiej. Seria spotkań “Poznajmy się na żywo” w Centrum Społeczności Romskiej w Warszawie to kolejna odsłona kampanii.