Centrum

CENTRUM SPOŁECZNOŚCI ROMSKIEJ

Miejsce spotkań, a także przestrzeń edukacyjno-animacyjna, funkcjonująca w Warszawie od lipca 2022. Zapewniamy wsparcie

prawne

w kwestiach formalnych, zapisach dzieci do szkoły, tłumaczeniach.

asystujące

zapewniamy asystę medyczną, prowadzimy aktywizację zawodową.

edukacyjne

wzmacniamy procesy integracyjne i aktywności edukacyjne, prowadzimy lekcje j. polskiego dla dzieci i dorosłych

psychologiczne

pomagamy w odbudowywaniu, utrzymywaniu efektywnej równowagi oraz budowaniu niezależnego życia w nowym kraju.

asystencko-interwencyjne

działamy stacjonarnie w Warszawie w miejskich punktach – krótkiego pobytu i 4 ośrodkach długiego pobytu oraz w Centrum Pomocy Humanitarnej PTAK.

Monitorujemy dworce.

Dostarczamy wsparcie oraz narzędzia do pracy organizacjom oraz placówkom w Polsce i za granicą.

usamodzielniające

stwarzamy okazje do dokonywania wyborów, podejmowania decyzji, funkcjonowania na rynku pracy i przynależności do wspólnoty.

Do końca listopada 2022

Zapewniłyśmy wsparcie ponad 4 tys. osobom pochodzenia romskiego oraz zorganizowałyśmy i sfinansowałyśmy około 500 wyjazdów za granicę.

W grudniu 2022

Wspieramy około 1000 osób uchodźczych z Ukrainy pochodzenia romskiego, w tym 100 osób mieszka w wynajętych i finansowanych przez Fundację mieszkaniach.

Centrum Społeczności Romskiej: ul. Skrzetuskiego 36a, 02-730 Warszawa I Zapraszamy PON-PT w godz. 10-17

Kontakt do Fundacji w Stronę Dialogu: 607 548 846

Informacje nt. wydarzeń w Centrum Społeczności Romskiej oraz wsparcia dla osób uchodźczych z Ukrainy: 609 247 888.

Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-17:00.