Spotkanie organizacji romskich z Ministrą ds. Równości

3 lipca w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się pierwsze spotkanie reprezentantek i reprezentantów organizacji romskich z całej Polski z Ministrą ds. Równości Katarzyną Kotulą. Na miejscu były obecne przedstawicielki Fundacji W Stronę Dialogu – dr Joanna Talewicz i Olena Vaidalovych.

Spotkanie z ministrą Katarzyną Kotulą, w którym uczestniczyły przedstawicielki i przedstawiciele fundacji i stowarzyszeń romskich z całej Polski, było pierwszym spotkaniem z tak liczną reprezentacją społeczności romskiej z przedstawicielką obecnego rząd. Była to świetna okazja do zaprezentowania tego, co robią nasze organizacje, w jakich obszarach działają i na czym polega nasza codzienna praca.

Zapraszając osoby reprezentujące organizacje romskie do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministra Kotula wysłała znaczący sygnał innym polityczkom i politykom, jak i polskiemu społeczeństwu w ogóle, że budując Polskę ludzi równych praw nie można pomijać Romek i Romów.

W spotkaniu, poza naszą fundacją, udział wzięły: Centralna Rada Romów w Polsce, Fundacja Dom na Pograniczu, Fundacja Sinti Art, Integracyjne Stowarzyszenie Sawore, Królewska Fundacja Romów, RSO Harangos oraz Stowarzyszenie Jududoro.