AktualnościKierunek Przyszłość

Przed chwilą skończyło się spotkanie z Hermannem Mano Höllenreinerem – byłym więźniem obozów nazistowskich – Auschwitz, Ravensbrück i Sachsenhausen.

Do tematu zagłady Romów i Sinti wprowadził zebraną publiczność profesor Sławomir Kapralski,

IMG_0779 IMG_0789

o książce Anji Tuckermann, przedstawiającej historię Mano – Mano. Chłopiec, który nie wiedział, gdzie jest – opowiedziała prezeska Fundacji Dialog-Pheniben dr Joanna Talewicz- Kwiatkowska,

2

a z Mano i jego żoną Else rozmawiała Jana Müller z Alternatywnego Centrum Młodzieży Dessau (tłumaczyła Katarzyna Ciurapińska).

5

Publiczność dopisała – dużo osób wybrało nasze spotkanie w piątkowy wieczór.

IMG_0783 IMG_0820

Mano został odznaczony Orderem 20-lecia Centrum Kultury Żydowskiej Judaica, a młodzież podarowała mu maskotkę kosa – ptaka, który towarzyszył Mano w trudnych dla niego momentach.

4 3

Jeśli chcecie poznać historię Mano, zapraszamy do księgarń – książka jest wciąż dostępna (Wydawnictwo Nisz,a Fundacja Dialog-Pheniben 2014).