Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Fundacja Dialog-Pheniben zapraszają na bezpłatne seminarium „Pamięć o Zagładzie Romów”, które odbędzie się 4 sierpnia br. w Muzeum w godzinach od 11.30 do 17.30. Udział w seminarium jest bezpłatny, trzeba się jedynie zarejestrować do 24 lipca – możecie to zrobić tutaj: https://pamiecozagladzieromow.konfeo.com/pl/groups

Zapraszamy Was serdecznie – będzie interesująco i inspirująco!

Program znajdziecie poniżej.

Jakie są próby upamiętniania Porajmos, czyli Zagłady Romów? Kto i w jaki sposób podejmuje te temat? Jak przebiegają obchody Dnia Pamięci o Zagładzie Romów przypadającego 2 sierpnia? Jak w przywracanie pamięci o historii Romów mogą włączyć się organizacje, które na co dzień zajmują się innymi tematami?

Seminarium będzie okazją do poruszenia tych pytań i wspólnego zastanowienia się nad pamięcią/niepamięcią oraz możliwościami wspólnych działań w przyszłości. Chcemy stworzyć platformę do pogłębienia wiedzy oraz spotkania i dyskusji.

Seminarium kierujemy przede wszystkim do osób, które pracują w muzeach, domach kultury, bibliotekach, instytucjach kultury, organizacjach pozarządowych i które do tej pory nie zajmowały się historią Romów. Udział w seminarium jest bezpłatny, organizatorzy nie pokrywają kosztów dojazdu i zakwaterowania w Warszawie.

Program seminarium dostępny jest tu: http://www.polin.pl/pl/system/files/attachments/seminarium_4sierpnia2017_program.pdf

Zapraszamy Was serdecznie!