Zakończył się Kongres Kultury 2016, który odbywał się w dniach 7-9 października w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. W tej edycji do głosu doszły mniejszości, imigranci i uchodźcy w ramach ścieżki: Europa, Migracje, Wielokulturowość. Jak już Was informowaliśmy, razem z innymi organizacjami pracowaliśmy w ramach stolika “Kultura mniejszości – obcy element czy część kultury Polski?”. Zobaczcie, co nam się udało wypracować i jak to wyglądało.
Ale najpierw podziękowania.
Bardzo się cieszymy, że byliśmy częścią tego ważnego, przełomowego wydarzenia. Temat związany z mniejszościami po raz pierwszy zaistniał na Kongresie Kultury, a stało się to dzięki zaangażowaniu, niezwykłej wrażliwości na te kwestie oraz uporowi Monika Weychert Waluszko za co w imieniu naszych społeczności serdecznie dziękujemy! Ponadto dziękujemy Czulent Jewish Association, Olena Duć-Fajfer, Zuza Ziółkowska Hercberg, Piotr Wójcik, Sonia Styrkacz, Agnieszka Caban, Krzysztof Gil, Bożena Keff oraz przedstawicielom Związku Ukraińców.
W panelu “Kultura mniejszości – obcy element czy część kultury Polski” naszą przedstawicielką była Małgorzata Kołaczek. Byliśmy również obecni podczas debat kongresowych – panelu pt. “Samoorganizacja w kulturze” reprezentowała nas Joanna Talewicz-Kwiatkowska.
Wypracowane postulaty:
Galeria: