Już niedługo dostępny będzie online półrocznik Dialog-Pheniben. Zajmujemy się w nim m.in. zagadnieniem imigrantów w Polsce. Jeśli nie możecie doczekać, zapraszamy we wtorek 15 listopada o 19.00 do Pracowni Duży Pokój (ul. Warecka 4/6, wejście od ul. Kubusia Puchatka). Wspólnie ze Stowarzyszeniem Pracownia Etnograficzna i Fundacją Picture.doc organizujemy spotkanie pt. „Kogo i jak witamy w naszych miastach? Rozmowa o politykach miejskich wobec migrantek i migrantów”.

W dyskusji wezmą udział członkowie gdańskiej Rady Imigrantów: Majed Tinawi i Khedi Alieva. Rozmowę poprowadzi dziennikarka Masza Makarowa. Zdradzimy też trochę o ostatnim w tym roku numerze Dialogu. Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „Spojrzenia…”, realizowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Więcej o wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/709054712580896/?notif_t=plan_user_associated&notif_id=1478806388635940

Kogo i jak witamy w naszych miastach? Rozmowa o politykach miejskich wobec migrantek i migrantów

Ludzie na świecie są w intensywnym ruchu. Migracja jest nieodłączną częścią rzeczywistości. Miasta w Polsce nieustannie tego doświadczają i w różny sposób się z tym mierzą. Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, powołał Radę Imigrantów. Ta inicjatywa jest obecnie szeroko dyskutowana w różnych mediach. Do Dużego Pokoju zapraszamy więc członkinie i członków tego ciała, aby porozmawiać zarówno o tym, kim są gdańscy imigranci i z jakimi problemami się spotykają, ale też kogo i dlaczego skupia Rada, czemu i komu ma służyć i kogo w niej brakuje. Pośrednio chcemy przyjrzeć się stosowanym przez polskie samorządy działaniom skierowanym wobec imigrantek i imigrantów.

W rozmowie wezmą udział członkowie gdańskiej Rady Imigrantów:

Majed Tinawi – specjalista ds. zarządzania, współpracuje z MOPR, pochodzi z Syrii, przez 30 lat mieszkał w Wielkiej Brytanii; od 3 lat, z żoną Polką mieszkają pod Gdańskiem.

Khedi Alieva – edukatorka, aktywistka, uchodźczyni z Czeczenii, w Gdańsku od 3 lat.

Rozmowę poprowadzi Masza Makarowa – dziennikarka, warszawianka, Rosjanka, pracuje nad doktoratem o Żydach z Birobidżanu (tj. stolicy Żydowskiego Obwodu Autonomicznego na Dalekim Wschodzie) w Polskiej Akademii Nauk.

Zapraszamy do aktywnego udziału w spotkaniu, a także do rozmów kuluarowych przy przygotowanym przez nas poczęstunku.

Organizacja: Pracownia Duży Pokój i Fundacja Dialog-Pheniben
Współorganizacja: Fundacja Picture.doc i Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna.
Działanie jest dofinansowane ze środków Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – FIO.

Będzie się działo! Wpadajcie!