Centrum Żydowskie w Oświęcimiu, Fundacja W Stronę Dialogu oraz Muzeum Polin zapraszają nauczycieli/lki i aktywistów/tki NGO z Małopolski i Górnego Śląska na trzecią edycję wyjątkowego kursu dostarczającego wiedzę i umiejętności z zakresu prowadzenia zajęć antydyskryminacyjnych w szkole. Kurs będzie realizowany w Oświęcimiu i Warszawie.

Akademia Edukacji Antydyskryminacyjnej (AEA) to seria 5 weekendowych zjazdów poświęconych tematyce uprzedzeń takich jak rasizm, antysemityzm, homofobia oraz romofobia.

Profesjonalnie przygotowane i angażujące zajęcia z udziałem najlepszych polskich specjalistów/ek pomogą zrozumieć mechanizmy mowy nienawiści, w tym jej podłoże i szkodliwe konsekwencje oraz poznać tzw. dobre praktyki czyli sprawdzone metody pracy z młodzieżą w tym obszarze.
W ramach programu uczestnicy kursu przygotowują i zrealizują własne zajęcia w szkole.

Dla kogo?

Zapraszamy 20 nauczycieli/ek ze szkół podstawowych i średnich oraz aktywistów/tki organizacji pozarządowych z woj. małopolskiego i śląskiego.

Szczególnie preferowane będą aplikacje:
– dwóch osób z jednej szkoły/organizacji
– takich, które wcześniej nie uczestniczyły w programach o podobnej tematyce
– rekomendowanych przez absolwentów/tki pierwszej i drugiej edycji Akademii

Gdzie i kiedy?

Całość kursu zostanie zrealizowana w roku kalendarzowym 2020, przy czym jedna z  sesji będzie miała formę wyjazdową w Warszawie, natomiast pozostałe cztery zjazdy Akademii odbędą się w Oświęcimiu.

Zjazd 1: 22-23 lutego 2020 (Oświęcim)
Zjazd 2: 14-15 marca 2020 (Oświęcim)
Zjazd 3: 3-5 kwietnia 2020 (Warszawa)
Zjazd 4: 18-19 kwietnia 2020 (Oświęcim)
Zjazd 5: lato/jesień 2020 (dokładna data zostanie ogłoszona przed wakacjami)

Jakie są koszty?

Organizatorzy zapewniają wszystkim uczestnikom pokrycie kosztów udziału w zajęciach oraz wyżywienia. Dodatkowo połowa osób uczestniczących będzie mogła skorzystać z bezpłatnego noclegu w Oświęcimiu.

Jedynym kosztem ponoszonym przez uczestników i uczestniczki jest dojazd do Oświęcimia.

W przypadku zjazdu nr 3 w Warszawie pokrywamy koszty pociągu 2 kl. z Katowic / Krakowa, noclegu w pokojach 2-os. oraz wyżywienia dla wszystkich uczestników/czek Akademii.

Jak się zapisać?

Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie internetowo – link do formularza – do 31 stycznia br. włącznie.

Wszystkie osoby aplikujące zostaną powiadomione o wyniku rekrutacji do 7 lutego.

Chcesz się dowiedzieć więcej?

Zapraszam do kontaktu mailowego – kierownik projektu Maciek Zabierowski zabierowski@ajcf.pl.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Fundacji Pamięć, Odpowiedzialność, Przyszłość

EVZ_Logo mit grosser Schrift engl

Akademia Edukacji Antydyskryminacyjnej została objęta patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich.

logo_pl-2