Fundacja Dialog-Pheniben objęła swoim patronatem kurs „Pamięć o Porajmos”, który z okazji Międzynarodowego dnia Pamięci o Zagładzie Romów i Sinti organizuje Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Udział w kursie jest bezpłatny – możecie się zgłaszać do 18 lipca! Nie ma na co czekać. Poniżej zamieszczamy program:

PROGRAM KURSU:

ŚRODA, 27.07, godz. 18.00-20.30 spotkanie dotyczące historii Romów oraz ich współczesnej sytuacji. Gościem będzie dr Joanna Talewicz-Kwiatkowska, prezeska Fundacji Dialog-Pheniben.

WTOREK, 02.08, godz. 18.00-20.30 spotkanie „Pamięć o Porajmos”. Gośćmi spotkania będą Agnieszką Caban, redaktor naczelny Kwartalnika Romskiego, Lidia Ostałowska, reporterka i autorka publikacji o Romach oraz Artur Wabik, współautor muralu „Zalikierdo drom”. Spotkanie będzie połączone ze spacerem pod grochowski mural „Zalikierdo drom”, który upamiętnia Zagładę Romów. Wydarzenie otwarte organizowane we współpracy z Klubokawiarnią Kicia Kocia.

SOBOTA I NIEDZIELA, 06-07.08, godz. 11.00-18.00 Warsztaty antydyskryminacyjne

ŚRODA, 10.08, godz. 18.00-20.30 – spotkanie dotyczące współczesnych form upamiętniania prześladowań Romów. Gościem spotkania będzie Krzysztof Gil, członek artystycznej grupy Romani Art, współautor muralu „Zalikierdo drom”.

ŚRODA, 17.08, godz. 18.00-20.30 – spotkanie dotyczące współczesnego wizerunku Romów w mediach, prowadzone przez Piotra Wójcika, autora cyklu fotografii na temat Romów.
————————–————————–———————
Informacje od organizatora:


Udział w kursie jest bezpłatny. Organizatorzy nie zapewniają przejazdów i zakwaterowania osobom spoza Warszawy. Osoby, które wezmą udział w całym kursie, otrzymają certyfikat uczestnictwa.

Do udziału w kursie zapraszamy osoby dorosłe. Formularz znajduje się tutaj: http://goo.gl/HkWOH2, Formularze zgłoszeniowe należy przysyłać do 18 lipca 2016 r. r. na adres a.majewska@polin.pl.